oliver salad

در نگاه اول به نظر می رسد غذاهای روسی با مواد بسیار ساده ای تهیه می شود ولی وقتی دقیقتر به انها نگاه کنیم متوجه میشویم این غذاها در عین سادگی بسیار مقوی و لذیذ هستند. در ادامه فهرست غذاهای سنتی روسیه را برایتان نوشتم تا اگر راهتان به روسیه خورد تجربه چشیدنشان را از دست ندهید:

1. پِلمِنی Pelmeni
خمیری به شکل بقچه که با سبزیجات، گوشت یا پوره سیب زمینی پر شده و در آب جوش پخته میشود. پختن این غذا دردسرهای زیادی دارد ولی امروزه در فروشگاههای سراسر روسیه پلمنی نیمه آماده پیدا میشود.

غذا در روسیه

 

2. سالاد الویه
شاید باورش کمی سخت باشد که سالاد الویه، این شام خوشمزه تمام جشن تولدها، غذای سنتی روس ها محسوب میشود. عجیب تر اینکه در بین روسها رسم است در شب سال نو، سالاد الویه سرو شود؛ چیزی شبیه سبزی پلو ماهی برای ما ایرانیان.

oliver salad

 

3. اوکروشکا Okroshka
اوکروشکا یکی از غذاهای روسی معروف در تابستان است؛ سوپ سردی که فرارسیدن فصل گرم را در این کشور پهناور نوید میدهد. تربچه، خیار، سیب زمینی پخته و تخم مرغ ابپز، همگی به صورت نگینی خرد میشوند و سر سفره اورده میشوند. هنگام سرو روی مواد خامه ترش و مخمرنان ریخته میشود. اگر شما از مخمر نان خوشتان نمیاد میتوانید به ان دوغ یا به زبان روسی کِفیر اضافه کنید.

 

4. بُرشچ Borscht
روس ها با لبو سوپ بینظری درست میکنند. انها توی این سوپ طبیعتا قرمز رنگ، سیب زمینی، هویج، گوشت و گوجه میریزند و با خامه ترش سرو میکنند. نکته جالب اینکه این غذا هم به صورت سرد در تابستان و هم به صورت گرم در زمستان خورده میشود.

برشچ، سوپ روسی

 

5. بلینی blini
بلینی درواقع پنکیکی است که در خمیرش از مخمر استفاده شده و بهمین خاطر سبکتر از پنکیک فرانسوی است. روس ها بسیار به بلینی علاقه مند هستند و از یکی از غذاهای روسی است که برای پذیرایی مهمان ها استفاده می کنند.

بلینی، عصرانه روسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *