روادید کامبوج

بعد از مدت ها کش و قوس مربوط به ویزای بدو ورود کامبوج برای ایرانیان و البته گزارش هایی مبنی بر عدم صدور روادید در مرزهای زمینی کامبوج، بالاخره مدتی است که شرایط صدور ویزای کامبوج برای ایرانیان راحت شده است.

برای دریافت ویزای کامبوج به راحتی می توانید از طریق این سایت اطلاعات خود را بارگذاری کرده و ویزای الکترونیکی کامبوج را دریافت کنید:

ثبت نام ویزای الکترونیک کامبوج

 

در نظر داشته باشید که با در دست داشتن ویزای الکترونیکی این کشور تنها می توانید از این مبادی به کامبوج وارد شوید و در سایر فرودگاه ها و یا مرزهای زمینی، ویزای الکترونیکی کامبوج اعتبار ندارد:

پرواز به کامبوج: فرودگاه بین المللی پنوم پن (پایتخت) و فرودگاه بین المللی سیم ریپ

مرز کامبوج و تایلند:  اگر از تایلند قصد ورود به کامبوج را دارید، با ویزای الکترونیکی می توانید از دو گیت مرزی Poi Pet  در شمال و همچنین گیت مرزی cham yeam  در جنوب عبور کنید.

مرز کامبوج و لائوس: گیت مرزی Tropaeng Krea در شمال کامبوج و جنوب لائوس

مرز کامبوج و ویتنام: مرز Bavet  که در ویتنام با عنوان مرز Moc Bai شناخته می شود.

 

هزینه ویزای کامبوج چقدر است؟
هزینه ویزای کامبوج 30 دلار است اما برای دریافت ویزای الکترونیکی باید مبلغ شش دلار نیز به عنوان کارمزد پرداخت کنید، از این رو هزینه ویزای الکترونیکی کامبوج 36 دلار است که می توانید با کارت های بین المللی آن را پرداخت کنید.

 

برای دریافت ویزای الکترونیکی به چه مواردی نیاز دارید؟
اسکن گذرنامه، یک قطعه عکس اسکن شده و پر کردن فرم آنلاین درخواست صدور روادید. حتما در نظر داشته باشید که برای پر کردن فرم آدرس ایمیل تان را درست وارد کنید، چرا که ویزا و سایر اطلاعات مورد نیاز به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 

اعتبار ویزای کامبوج چقدر است؟

ویزای کامبوج از زمان صدور سه ماه اعتبار دارد، به این معنی که از زمان صدور ویزای کامبوج سه ماه فرصت دارید که وارد این کشور شوید در غیر این صورت باید نسبت به دریافت ویزای جدید اقدام کنید. بعد از هر بار ورود به کامبوج نیز مدت زمان اقامت قانونی در این کشور 30 روز است.

 

صدور ویزای الکترونیکی کامبوج چقدر زمان می برد؟

به صورت معمول صدور ویزای الکترونیکی سه روز کاری زمان می برد اما این مدت زمان برای ما کمتر از یک روز طول کشید و روز بعد از ارسال درخواست، ویزای الکترونیک برای ما صادر شد.

 

چه مدارکی همراه ببریم؟

نهایتا تا سه روز بعد از درخواست شما یک ایمیل برایتان ارسال خواهد شد که حاوی تصویر ویزای کامبوج شما است. برای ورود به کامبوج باید دو نسخه از این ویزا را پرینت بگیرید و در بدو ورود و هنگام خروج از این کشور، همراهتان داشته باشید.

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، دولت کامبوج صدور ویزا برای ایرانیان را تسهیل کرده است اما این بدان معنی نیست که ورود به کامبوج هم آسان شده! در بدو ورود ممکن است با سخت گیری افسران مرزی و پروسه انگشت نگاری روبرو شوید. همچنین پیش از ورود به کامبوج رزرو هتل، برنامه سفر و بلیط برگشت را همراهتان داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *