راهنمای سفر آذربایجان

جمهوري آذربايجان در شمال غربي ايران و در گذرگاه اروپا و آسيا قرار داره، به گفته مردمان باکو اينجا پايان اروپا و آغاز آسيا است. با وجود آنکه بيشتر جمعيت اين کشور مسلمان هستند اما اين جمهوري سکولار بوده و از سال ۲۰۰۱ به عضويت شوراي اروپا درآمده‌ است.

آب و هوا در جمهوري آذربايجان کاملا متنوع هست و مي شه اين کشور رو به 11 ناحيه آب و هوايي، از مناطق خشک و کويري تا ساحل و جنگل و ارتفاعات تقسيم کرد. لذت تماشاي اين اقليم هاي مختلف و کشف ناشناخته هاي جديد باعث شد تا ما هم براي دريافت ويزا اقدام کنيم.

زبان رسمي اين کشور ترکي آذربايجاني که در کنار اون زبان روسي هم عموميت داره و زبان هاي ارمني، لزگي، کردي، تالشي و تاتي در بخش هاي مختلف جمهوري آذربايجان صحبت مي شه.

جمهوری آذربایجان دارای میراث فرهنگی و معماری ملی و اسلامی ، آداب و رسوم متنوع ، انواع پوشاک ، صنایع دستی ، غذاهای سنتی و چشم اندازهای جغرافیایی و طبیعی جالب توجهی می باشد که از دیرباز گردشگران خارجی و بخصوص ایرانیان را به خود علاقه مند کرده است.

واحد پول جمهوری آذربایجان ، مانات می باشد. پول خرد این کشور قپیک (Qepik) نام دارد که هر مانات معادل ۱۰۰ قپیک است.

ساعت به وقت آذربایجان نیم ساعت جلوتر از به وقت تهران است.

علاوه بر هواپیما، یکی از راه هایی که ممکن است برای سفر به آذربایجان ترجی دهید سفر زمینی است. برای سفر با اتوبوس یا خودرو شخصی از سه مسیر آستارا ، بیله سوار و جلفا می توانید به آذربایجان وارد شوید. فاصله مرز بیله سوار تا شهر باکو ۲۰۰ کیلومتر و تا مرز آستارا ۳۵۰ کیلومتر است. لازم به ذکر است که از تهران و تبریز اتوبوس مستقیم به آذربایجان وجود دارد. شما می توانید با خرید بلیط اتوبوس تهران-باکو و یا تبریز-باکو مستقیما به باکو بروید و یا به شهرهای مرزی  رفته و پس از عبور از مرز با سواری های آذربایجانی از قبیل بنز و لادا به مسیر سفر خود ادامه دهید.

سفر با ماشین شخصی مزایایی همچون استفاده از مناظر زیبای ساحلی و جنگلی ، توقف های دلخواه در مسیر و آزادی و راحتی حمل و نقل را به همراه دارد که در صورت انتخاب مسیر مناسب ، لذت سفر دوچندان می شود. پیشنهاد ما برای مسافران شمال غرب کشور مسیر بیله سوار و برای مسافران مرکز ، جنوب و شمال کشور مسیر آستارا است.

غذا در آذربایجان تلفیقی از غذاهای ترکی و مواد آسیایی با کیفیت عالی و تنوع بسیار است. همچنین برخی از برندهای معروف و رستوران های زنجیره ای در این کشور شعبه دارند اما یادتان باشد که در سفر خود به آذربایجان هرگز خوردن کباب و کوفته های رنگارنگ را فراموش نکنید.

برای دریافت اطلاعات درباره نحوه دریافت ویزای آذربایجان به اینجا مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *