میانمار در طول این سال ها با اخبار ناگوار از کشتار اقلیت روهینگیایی و نزاع های داخلی به دنیا معرفی شده چندان مقصد جذابی برای سفر به شمار نمی رفت؛ علاوه بر این دشواری ها و مشکلات برای دریافت ویزای این کشور هم مزید بر علت شده بود تا جاذبه های گردشگری این کشور بیش از پیش از نگاه گردشگران دور بماند.

اما در طول سال های گذشته دولت میانمار درهای کشور را به روی توریست های خارجی باز کرده و میانمار به یکی از مقاصد جذاب و البته بکر گردشگری در شرق آسیا تبدیل شده است.

بسیاری از کشورها برای ورود به میانمار می توانند از ویزای الکترونیکی برمه استفاده کنند؛ اما شرایط برای دارندگان پاسپورت ایرانی هنوز متفاوت است و برخی سخت گیری ها برای دریافت ویزای میانمار گزارش شده است.
از آنجا که کشور میانمار در ایران سفارت ندارد و امکان دریافت ویزای الکترونیکی هم برای ایرانیان مهیا نیست، اگر قصد سفر به این کشور زیبا و کمتر شناخته شده  را دارید باید به سفارت میانمار در یک کشور ثالث مراجعه کنید. در کشورهای حوزه ASEAN (مانند تایلند، مالزی، لائوس، اندونزی، فیلیپین، ویتنام و کامبوج) شانس شما برای دریافت ویزای میانمار بیشتر خواهد بود. البته حتما قبل از رفتن به سفارت، از طریق ایمیل یا تماس تلفنی از شرایط دریافت ویزای میانمار برای دارندگان پاسپورت ایرانی مطمئن شوید. بعضی از سفارت خانه ها حتما نیاز به دعوت نامه رسمی از داخل میانمار دارند (که معمولا توسط آژانس های مسافرتی داخل میانمار انجام می شود) و برخی دیگر شرایط راحت تری دارند.

هزینه و مدت زمان لازم برای صدور ویزای میانمار:
هزینه صدور ویزا حدودا 40 دلار آمریکا است و بسته به اینکه از کدام کشور درخواست ویزا می دهید، صدور ویزا ممکن است بین 1 روز تا 2 هفته کاری یا حتی بیشتر زمان ببرد؛ بنابر این حواستان باشد که برای ویزای میانمار دیر اقدام نکنید.
ویزای توریستی میانمار حداکثر 28 روزه بوده و 3 ماه از روز صدور اعتبار دارد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای میانمار:
1. رزرو بلیط رفت و برگشت.
2. رزرو هتل.
3. دو قطعه عکس.
4. فرم درخواست ویزا

5. دعوتنامه  و یا مدارک نشان دهنده تمکن مالی (برای برخی سفارتخانه ها)

تجربه شخصی ما در گرفتن ویزای میانمار:
– ما برای دریافت ویزای برمه به سفارت میانمار در هانوی مراجعه کردیم چرا که تقریبا راحت ترین شرایط دریافت ویزا را داشت.  در نهایت با پرداخت 40 دلار آمریکا و ظرف سه روز کاری، ویزای میانمار در پاسپورتمان چسبانده شد!
– در سایت سفارت میانمار در هانوی امده است، برای دریافت ویزا کارت اقامت موقت یا ویزای چندبار ورود ویتنام لازم است ولی طی تماس تلفنی با سفارت، ویزای میانمار بدون کارت اقامت و یا ویزای بلند مدت ویتنام برای ما صادر شد.
– برای اینکه کمتر سوال پیچ شوید، رزرو پرواز ورود / خروج به میانمار را از کشوری بگیرید که هم اکنون ویزای آن کشور ثالث را در پاسپورتتان دارید و  حواستان باشد تاریخ پروازها در بازه ای باشد که ویزای کشور ثالث معتبر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *