ویزای لائوس

ویزای لائوس یکی از راحت ترین ها در آسیا به نظر می رسد؛ روی کاغذ کافی است پایتان به گیت مرزی ورودی این کشور (یکی از فرودگاه های بین المللی و یا مبادی زمینی مجاز برای ورود گردشگران خارجی) برسد و به راحتی بتوانید ویزای در بدو ورود دریافت کنید. در عمل هم این اتفاق امکان پذیر است اما شاید با دشواری هایی روبرو شوید بنابر این پیشنهاد ما این است که ویزای لائوس را از قبل دریافت کنید تا با مشکل خاصی برای ورود به این کشور روبرو نشوید.

از آنجایی که لائوس در ایران سفارت ندارد برای دریافت ویزای این کشور باید به یکی از سفارت های لائوس در کشورهای مجاور (تایلند، کامبوج، ویتنام، میانمار، چین و …. ) مراجعه کنید. صدور روادید لائوس در سفارت بسیار راحت و سریع است.

با پر کردن فرم تقاضا، یک قطعه عکس و مبلغ 35 دلار آمریکا ویزای شما در کمتر از نیم ساعت آماده خواهد بود.

 چرا باید روادید لائوس را پیش از سفر دریافت کنیم؟

در اولین سفر به لائوس با امید ویزای در بدو ورود قصد داشتیم از شمال شرق تایلند و مرز زمینی نانگ خای  خودمان را به لائوس و شهر وین تیان برسانیم؛ اما طرفه اینکه افسر مرزی تایلند اجازه خروج از این کشور را به ما نمی داد و تاکید داشت دارندگان پاسپورت ایرانی حتما باید ویزای لائوس را از قبل دریافت کنند!

کلنجارهای یکی – دوساعته با افسرهای مرزی برای اجازه خروج از تایلند در ابتدا چندان نتیجه بخش نبود اما در نهایت بعد از کلی مذاکره و استدلال، به این توافق مشترک رسیدیم که بدون مهر خروج از کشور برای ساعتی از تایلند خارج شویم و در صورت صدور روادید لائوس، مجددا به گیت مرزی تایلند بازگردیم تا مهر خروج از تایلند در پاسپورت ما درج شود.

این اتفاقی است که برای ورود زمینی از کامبوج به لائوس هم برای تعدادی از ایرانی ها اتفاق افتاده و موضوع غریبی نیست. همین تجربیات باعث شد تا برای دومین سفر به لائوس ویزای این کشور را از سفارت لائوس در تایلند دریافت کنیم.

فراموش نکنید اگر در روزهای تعطیل وارد لائوس می شوید علاوه بر مبلغ ویزا باید یک دلار هزینه اضافه در بدو ورود پرداخت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *