ویزای ویتنام

با یک جست و جوی کوتاه با انبوهی از آژانس های مسافرتی و کارگزارها برای دریافت ویزای ویتنام روبرو می شوید اما دریافت ویزای ویتنام به آن سختی هم که فکر می کنید نیست.

برای دریافت ویزای ویتنام می توانید به صورت مستقیم به سفارت ویتنام در تهران مراجعه کنید و با ارایه مدارک، پاسپورت و پرداخت هزینه ویزا، روادید خود را بعد از حدود دو هفته دریافت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای ویتنام 

1 – مثل همه ویزاها پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و دو برگه سفید برای درج ویزا

2 – پر کردن فرم درخواست ویزا (یک نمونه از فرم پر شده در داخل سفارت وجود دارد و در صورت داشتن هر گونه سوال و یا تسلط نداشتن به زبان انگلیسی می توانید از نمونه پر شده روی تابلوی سفارت کمک بگیرید)

3 – رزرو بلیط رفت و برگشت به ویتنام (داشتن رزرو بلیط کافی است و سفارت از شما بلیط قطعی درخواست نمی کند)

4 – رزرواسیون هتل در طول مدت اقامت (برای تمامی روزهای اقامت در ویتنام باید رزرو هتل داشته باشید و این مورد هم همانند بلیط هواپیما نیاز به رزرو قطعی ندارد)

5 – گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با مهر و سربرگ شرکت / محل کار و یا گواهی تمکن مالی با حداقل موجودی 20 میلیون تومان

6 – یک قطعه عکس 6*4 رنگی، با زمینه سفید، بدون روتوش و بدون عینک

7 –  کپی کارت ملی و کپی صفحه اول شناسنامه

 

هزینه ویزای ویتنام چقدر است؟

هزینه روادید ویتنام برای اتباع ایرانی نسبتا گران است. دریافت ویزای این کشور به صورت مستقیم از سفارت ویتنام در تهران  125 دلار آمریکا هزینه در بر دارد که باید این مبلغ را به دلار و به صورت نقد در هنگام درخواست تقاضای ویزا پرداخت کنید.

نکاتی که باید برای دریافت ویزای ویتنام بدانیم

ویزای ویتنام حداکثر یک ماهه صادر می شود و تاریخ ویزا طبق تاریخ بلیط رفت و برگشت شما خواهد بود.

برای دریافت روادید ویتنام نیازی به حضور شخص متقاضی در سفارت و انجام مصاحبه نیست.

متاسفانه امکان تمدید ویزای توریستی ویتنام برای اتباع ایرانی در خاک ویتنام وجود ندارد.

ویزای در بدو ورود ویتنام هم یکی از راه های ورود به این کشور است اما برای دریافت این ویزا نیاز به نامه تائید (دعوت نامه) مورد تایید اداره مهاجرت این کشور است. تعداد معدودی کارگزار و آژانس مسافرتی نسبت به تهیه این نامه تائید اقدام می کنند اما متاسفانه قیمت این نامه تائید برای اتباع ایرانی به طور متوسط بالای 200 دلار است!

بر خلاف آنچه که در وب سایت های مختلف درباره ورود زمینی به ویتنام نوشته شده است، ورود به ویتنام از طریق مرز زمینی برای اتباع ایرانی مجاز است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد؛ ما از طریق یکی از مرزهای زمینی لائوس به ویتنام به صورت انفرادی و بدون هیچ مشکلی وارد این کشور شدیم اما پر واضح است که در هنگام ورود به این کشور باید رزرواسیون هتل و برنامه سفرتان را آماده داشته باشید تا در صورت درخواست افسر مرزی ارایه دهید. بدون رزرواسیون هتل ورود به ویتنام ممکن است با دشواری هایی برایتان همراه باشد.

 

اطلاعات تماس سفارت ویتنام در تهران

آدرس سفارت ویتنام: زعفرانیه، خیابان اعجازی (آصف)، نبش خیابان برزو، پلاک 54

(اگر با وسیله حمل و نقل عمومی قصد رفتن به سفارت ویتنام را دارید با استفاده از اتوبوس های بی آر تی خیابان ولی عصر می توانید در ایستگاه باغ فردوس پیاده شوید. همینطور نزدیک ترین ایستگاه مترو به سفارت ویتنام ایستگاه تجریش واقع در خط یک مترو است)

شماره تلفن سفارت ویتنام: 22411670

اگر در تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای ویتنام با سوالی روبرو هستید، تلفن گویای سفارت می تواند خیلی از سوال های شما را پاسخ دهد، در صورت سوال بیشتر یک کارمند فوق العاده خوش برخورد ایرانی همیشه پاسخ گوی سوالات تلفنی و حضوری شما خواهد بود

آدرس ایمیل سفارت ویتنام در تهران

vnemb.ir@mofa.gov.vn

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *